Štrbice 2017

Napsala: Michaela Erbenová

Naše první závody se uskutečnily tuto sobotu 6. května ve Štrbicích a to v rámci závodu Krušnohorské ligy. Zde se běželo dvoukolo. To znamená, že každý tým má dva pokusy. Druhý pokus ale běžet nemusí. Závodu se zúčastnilo celkem dost týmů jak v mužské, tak v ženské kategorii. Soutěž začínala ve 13 hodin a končila kolem 18 hodiny.  Jak už je pravidlem, první jdou na řadu vždy muži. Kluci měli trošku problémy už před samotným útokem, protože se v Teplicích na Buzulce konaly dětské závody, kde byl přítomen i jeden z proudařů a nestihl se včas vrátit, a tak si kluci museli půjčit.  Pro kluky to byl první útok v nové sestavě. Nastaly tam změny na pravém proudu a na sacím vedení, kde byl úplně nový kluk. A sestava byla taková: Koš: Michal (nováček), savice: Adam, stroj: Víťa, béčka: Tomáš, rozdělovač: Jára, pravý proud: Michal, levý proud: půjčený ze Srbic. (Tímto bychom chtěli proudaři poděkovat, že s námi běžel :) ) Na přípravně vše probíhalo v pořádku. Od startovního výstřelu to také vypadalo velmi nadějně. Když Jára doběhl s rozdělovačem na svou značku, tak upadl a vypadl mu rozdělovač z ruky. Než se stihl zvednout, byla v rozdělovači voda. Protože nebyl zavřený, začala stříkat voda a Jára už ho nedokázal zavřít. I přes to kluci na proudech nastříkali, ale i přes veškerou snahu se kluci umístili na 17. místě a to s časem 22.77s. Kluci se druhého kola nezúčastnili.

Po doběhání mužské kategorie a zkrácení trati přicházejí za řadu ženy. V této kategorii bylo celkem 9 týmů. My jsme šly jako poslední.
Po řádné rozcvičce a přípravě materiálu jsme si šly zkusit start. Když už všechny holčicí týmy odběhaly svoje první pokusy, šli jsme na řadu my.
Stejně jako kluci jsme měli nově sestavený tým. Změny byly na rozdělovači a sacím vedení. A sestava byla: Koš: Kristýna, savice: Zuzka (nováček), stroj: Kamča, béčka: Andy, rozdělovač: Hanka (nováček), levý proud: Sylva, pravý proud: Míša
Na základně docházelo celkem k panice, protože holkám na sacím nedržela savice na hadici a několikrát jim to spadlo a tak to rozhodilo spoj strojařce a i rozdělovačce. Na to jak to bylo všechno blbě postavené, tak výsledný čas byl 19:33 levého proudu. Pravý proud čas 18:72. Při druhém pokusu jsme byly na základně jistější a žádné zmatky nebyly. Útok proběhl bez větších chyb. Akorát levá proudařka neudržela hadici a trošku to s ní zamávalo a tak svůj čas zhoršila na 22:25. Pravá proudařka ale svůj čas vylepšila na 18:41. Výsledný čas byl 19:33, který stačil na 5. místo. Mimo soutěži si závodní podmínky vyzkoušely i naše dorostenky jako tréninky před okresním kolem. A také v tento den oslavila své narozeniny naše Andrejka, které přejeme všechno nejlepší a těšíme se na oslavu. :)

Příští týden nás čeká okresní kolo a za 14 dní se uvidíme na druhém kole Krušnohorské ligy a to ve Lhenicích.