Historie

Založení :

Družstvo žen bylo založeno roku 2000 Kateřinou Redlichovou a Marií Wahlovou, které do té doby závodily za kategorii starších žáků. Při zimní přípravě se k tomuto sportu přihlásila i další děvčata - Karolína Zatloukalová, Pavlína Cihelková, Michala Kadeřábková, Michaela Menclová, Martina Radošová. A družstvo mohlo začít závodit.

2001 :

Od roku 2001 se začaly pravidelně zúčastnovat závodů Krušnohorské ligy, kde byly nejmladších kolektivem. Nejlepší čas, který v první sezóně dosáhly, byl 22:47 a nejhorší čas byl 45:48 z Klášterce, který se pro toto družstvo stal prokletým i do dalších let. Celkově se v 5. ročníku Krušnohorské ligy umístily na 3. místě. V tomto roce se děvčata rozhodla zkusit své štěstí i v kategorii dorostenek a zahájení celoroční činnosti dorostu vyhrály.

2002 :

V roce 2002 se zúčastnily okresního kola, které se konalo v Duchcově a děvčata domácí fanoušky nezklamala, zvítězila a postoupila tak na krajské kolo do Maštova, kde opět obsadily 1. místo a zajistily si tak postup na Mistrovství České republiky. Zde děvčata zazářila v požárním útoku – staly se mistryněmi České republiky a celkově se umístily na 7. místě. V 6. ročníku Krušnohorské ligy děvčata uhájila své celkové 3. místo, dosáhly nejlepšího času 20:45 a nejhorší čas 42:09 výjimečně nebyl z Klášterce.

2003 :

V 7. ročníku Krušnohorské ligy se umístily na 3. místě a nejlepším časem 19:78 a nejhorším časem 24:38 (opět z Klášterce) prožívaly nejúspěšnější sezónu (co se časů týče). Hladce prošly okresním i krajským kolem a opět postoupily na Mistrovství České republiky, kde se jim ale moc nezadařilo, tudíž obsadily až 14. místo.

2004 :

V 8. ročníku Krušnohorské ligy se v konečném pořadí děvčata probojovala na 2. místo. Dosáhla nejlepšího času 19:22, který se jim ještě nepodařilo překonat a nejhorším časem 34:40 opět z Klášterce. V tomto roce již děvčata nemohla soutěžit za kategorii dorostenek, tak se rozhodla změřit síly v kategorii žen. Okresním i krajským kolem opět děvčata prošla bez větších problémů. Ale na Mistrovství České republiky v Sušici už byla konkurence značně velká a děvčata neměla tolik zkušeností, aby nějak výrazněji zasáhla do pořadí. Umístily se na 12. místě.

2005 :

V 9. ročníku Krušnohorské ligy děvčata dosáhla historického úspěchu a v celkovém pořadí obsadila neuvěřitelné 1. místo. Nejlepší čas 19:79 se blížil jejich osobnímu rekordu a nejhoršího času 38:26 dosáhly opět v Klášterci. Okresní a krajské kolo také zvládly na jedničku, ale na Mistrovství České republiky skončily na 16. místě.

2006 :

V roce 2006 se družstvo potýkalo s nedostatkem soutěžících a to se také podepsalo na výkonech. Časté změny postů, nováčci bez zkušeností, to vše se odrazilo na výsledných časech a i celkovém umístění. Ani v okresním kole se nedařilo, jak by si děvčata přála. Porazilo je družstvo Lhenic.

2007 :

Na začátku tohoto roku děvčata netušila, že tento rok bude rokem zlomovým. Nejen, že nenastoupily v okresním kole, ale také nedokončily sérii závodů Krušnohorské ligy. Důvodů bylo mnoho a ještě než rok skončil se podařilo některé z nich odstranit. Děvčata se tedy vracela na bitevní pole s novým elánem a nadějí, že rok 2008 bude pro ně výjimečný...

2008:

Tento rok se odehrával v podobném duchu, jako rok předchozí. Maximální počet soutěžících byl 6 a tudíž jsme si opět na každé soutěži půjčovaly, většinou Martinu ze Lhenic. Ani tréninky kvůli tomu nemohly být, takže výkony našeho týmu za moc nestály. Také jsme Krušnohorskou ligu nedokončily a okresního kola jsme se také neúčastnily. Vypadalo to dokonce na definitivní závěr naší kariéry, protože i ty nejvěrnější z nás ztratily chuť do dalších bojů - ani ne tak o přední příčky, ale o to, aby nás konečně bylo 7. Pak se ale stalo něco, co nám nalilo novou krev do žil a to byl náš nový trenér Martin Žákavec, který nás dokázal opět naladit a celou zimu se s námi poctivě připravoval na nadcházející sezónu. Zda se to někde projeví se uvidí po prvních několika závodech.

2009:

Po dvou letech jsme v letošním roce dokončily sérii závodů Krušnohorské ligy. I když na dobrou polovinu závodů jsme měly nemalé problémy se sestavou kvůli "novému trendu" - "Přijdu, naučím se a odejdu v tu nejmíň vhodnou dobu a ani to ostatním neřeknu." Výsledkem bylo 6. místo a opět pomalu převažující přesvědčení o ukončení kariéry. Nejlepším časem sezóny se stal velice nečekaně čas z Klášterce, který nám vrátil všech 8 smolných let a letos nám vybojoval jediný pohár seźony časem 20.06. Neustálé problémy se sestavou se podepsaly i na okresním kole, kde jsme se umístily na 2. místě. Zachránkyněmi sezóny 2010 jsou tři nové posily, které nám snad vydrží a příští rok už nás snad bude 7 po celou dobu Krušnohorské ligy.

2010:

Posily z konce sezóny 2009 nám opravdu vydržely celou zimu a snažily jsme se poctivě trénovat, v mezích možností. Celých 7 nás vydrželo opravdu celou sezónu. Největším problémem sezóny byl nedostatek tréninků celých útoků, protože naše hřiště bylo v rekonstrukci. Tréninky celých útoků byly jen dva, což se samozřejmě podepsalo na našich výkonech. Celkové místo v Krušnohorské lize bylo opět 6. Ale pro nás jen větší motivací do dalších tréninků a připravy na rok 2011, kde se nám snad již bude dařit lépe. Nejhorší výkon sezóny byl opět v Klášterci, kdy jsme tento rok získaly NP za nedokončený, dost katastrofálně vypadající útok. Nejlepším čas sezóny byl 19.94, shodou okolností vybojovaný na Extralize ve Lhenicích - krásné 3. místo. :o))))  V postupových soutěžích jsme se umístily na krajském kole na 2. místě, kde se projevil nedostatek zkušeností našich nových spolubojovnic.

2011:

Na začátku sezóny vše vypadalo velice slibně. I přes to, že připravení tréninku celého útoku bylo velmi složité, tak ještě před začátkem sezóny jsme jich měly na svém kontě více, než za poslední dva roky dohromady. I umístění na prvních soutěží vypadalo více než nadějně. Dokud se trénovalo, bylo to opravdu znát. Bohužel pak se úspěšná série přerušila a to celým zpackaným soutěžním víkendem, kdy jsme na soutěži ve Lhenicích dokonce dostaly NP. Od té doby už se prakticky vůbec netrénovalo, protože byl opět nedostatek lidí z nejrůznějších důvodů. Letos jsme se nejlepším časem  19. 21 ze Štrbic opět přiblížily našemu rekordu, který se nám ale nepodařilo pokořit. Konec sezóny nebyl zrovna ideální a proto jsme se v celkovém pořadí umístily opět až na 5. místě. Postupové soutěže jsme letos vynechaly úplně s tím, že se budeme raději věnovat Krušnohorské lize. Tak jako každý rok, tak i letos doufáme, že příští rok se nám bude dařit konečně lépe a proto jsme se rozhodly pro to udělat ještě více. Zimní přípravu jsme začaly už na začátku října a ne až v lednu, jak bylo naším zvykem a také se nám podařilo sehnat pár dalších posil. Tak snad se nám naše plány na zimu vydaří a příští rok se nám povede už opravdu lépe.

2012:

Na rok 2012 jsme se připravovaly opravdu pilně. Po skončení předešlé sezóny jsme prakticky stále něco dělaly - nejprve šlo o nacvičování tanečků na náš hasičský ples a pak o klasickou zimní přípravu v tělocvičně. Jak jen to šlo, vrhly jsme se s čepicemi, šálami a rukavicemi na trénování základny a když jsme dostaly dlouho očekávané klíče od rekonstruovaného sportovního areálu Bažantnice, nic nebránilo tomu, začít opravdu zostra. Trénování dvakrát týdně v co největším počtu a když se zadařilo i trénink dvou družstev. Přes zimu jsme se opravdu hezky rozrostly a stavy víceméně zůstaly. Proto jsme se letos KL zúčastnily dokonce 3x ve dvou ženských družstvech. :) Ale to nejdůležitější - po sedmi letech se nám opět podařilo VYHRÁT KRUŠNOHORSKOU LIGU! :) Naše časy sice nebyly ty rekordní, ale byly nejvíce vyrovnané oproti ostatním družstvům. Nejlepší čas na sklopné terče byl 19,42s a na nástřikové 25,45s. Mimo KL jsme se letos zúčastnily i několika závodů druhého ročníku PHL, kterou jsme braly především jako trénink nováčků, a tři naše členky se za SDH Slavětín opět zúčastnily MČR dospělých. My se po změně datumu konání krajského i republikového kola již postupových kol nezúčastňujeme, protože v té době jsme rozprchlé do všech koutů světa.

2013:

Ač jsme si po loňské výhře slibovaly, že se budeme na následující sezónu připravovat ještě pilněji, naneštěstí se nám nepodařilo tomuto dostát. Zimní příprava vypadala ještě slibně - trénování v tělocvičně v solidním počtu a historicky první soustředění našeho sboru. Vše se ale začalo zhoršovat s blížícím se jarem. Místo dvou tréninků v týdnu, které se nám dařily v loňském roce, jsme zvládly trénovat jen jednou týdně a pomalu začínaly personální problémy. Stávající béčkařka Lucka se nám přestěhovala do Anglie, ovšem to jsme si myslely, že ještě zvládneme. Nasadily jsme místo ní Sabču, která v předešlé sezóně již nějaké zkušeností nasbírala. První velkou ránou ovšem byl odchod stávající strojařky Kamči. S morálkou na bodu mrazu a přeházeným sacím jsme nastoupily na první závod sezóny a k velkému překvapení se nám povedl nový rekord družstva - 18.98s. Ten se nám ještě povedlo překonat v Předoníně časem 18.50s. Vypadávání lidí tímto, bohužel, ale neskončilo. Za podobných okolností jako Kamča, nás brzy opustila i proudařka Míša a následně ještě otěhotněla Kačka. Pomalu, ale jistě jsme tedy do sestavy áčka použily v podstatě všechny závodnice z loňského béčka a sezónu jsme doběhaly s vypětím všech sil a za neustálého zaučování nováčků a věčného měnění sestavy. O to větší pro nás bylo překvapení, když se nám přes veškeré nesnáze podařilo dvakrát vylepšit stávající rekord družstva na sklopné terče a znovu téměř vyhrát další ročník KL, kdy rozhodoval poslední závod, do něhož nastupovala družstva Lhenic, Křešic a naše se shodným počtem bodů. Bohužel díky nesepnutí terče se nám prvenství nepodařilo obhájit a obsadily jsme tak ve výsledném pořadí 3. místo. Náladu a chut do dalšího trénování nám to ovšem nevzalo, takže vzhůru do další sezóny.